Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Almak

Eskiden Türk bankalarında 2 milyon dolarlık yatırım sermayesi şart iken 1 milyon dolarlık gayrimenkul yatırımı alınırdı. Ancak Türkiye vatandaşı olmak sadece bütçe olarak değil, evrak dönemi de biraz zorlu geçmektedir.
Ardından İstanbul, İzmir, Muğla gibi büyük ve turistik şehirlerde hızla büyüyen gayrimenkul piyasası içerisinde Türkiye gayrimenkulleri Türkiye ekonomisinin hakim kısmını oluşturmaktadır. Günümüzde pek çok konut projesi plan dışı tüketilmektedir. Bu nedenle pazar dünyanın her yerinden de cazip görünmeye başlıyor. Özellikle İstanbul gayrimenkulleri hem yerli hem de yabancı uyruklular için karlı bir pazar olarak görülüyor.

Binlerce yüzlerce gayrimenkul yabancı yatırımcılara satılmakta ve pazar sürekli olarak yukarı yönlü genişlemeye devam etmektedir. Pazar payını biraz yükseltmek ve genişletmek için Türk hükümeti, Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde bazı kanunlar düzenlemeye karar verir.

19.09.2018 tarihinde Türk resmi gazetesinde yayınlanan karar ile yabancıların Türk vatandaşlığına geçişlerine ilişkin bazı düzenlemeler değişti. Türkiye’de en az 400 bin dolarlık gayrimenkul yatırımı yapan yabancılara doğrudan Türk vatandaşlığı verilecek.